Sekatory elektryczne - Sekatory akumulatorowe - Sekator elektryczny

Sekatory elektryczne

Sekatory akumulatorowe INFACO Electrocoup, FELCO oraz inne.

Sekator elektryczny akumulatorowy Electrocoup F3020
Dostępne
Najnowszy model marki INFACO. Francuski sekator akumulatorowy Electrocoup F3020.
Średnica cięcia: głowica STANDARD - 40mm / głowica MEDIUM - 45mm Wbudowany system DSES, wymienne głowice.
8 399,00 zł

Czym są sekatory elektryczne?

Sekatory akumulatorowe, nazywane też sekatorami elektrycznymi są to urządzenia znacznie ułatwiające i przyspieszające pracę podczas cięcia gałęzi na drzewach owocowych, winoroślach itp.

Różni go od tradycyjnego sekatora to, że są zasilane z akumulatora i nie ma potrzeby używania siły własnych mięśni podczas pracy. Są to zaawansowane urządzenia od dużej wytrzymałości, różnych średnicach cięcia i różnych możliwościach.

Dlaczego warto zainwestować w sekatory elektryczne ?

Po pierwsze - bardzo istotne jest to, że pracując sekatorami akumulatorowymi do gałęzi unikniesz poważnych chorób nadgarstka takich jak np. zespół cieśni nadgarstka, choroba de Quervaina, zapalenia i inne. Podczas pracy nie przeciążasz stawów i nie wykonujesz ciągle tych samych ruchów przez kilka godzin.

Po drugie - sekatory sadownicze tego typu znacznie zwiększają wydajność cięcia. Ma to szczególne znaczenie obecnie, kiedy koszty pracy wzrastają z roku na rok. Nasi klienci potwierdzają, że w tym samym czasie są w stanie obciąć ok 30% więcej gałęzi sekatorami akumulatorowymi niż sekatorami ręcznymi.

Dzięki temu możesz zaoszczędzić czas oraz pieniądze. Mając sekatory akumulatorowe będziesz potrzebował mniej pracowników i wykonasz pracę w krótszym czasie.

Kupując sekatory na akumulator masz pewność, że ta inwestycja się zwróci i nie są to pieniądze "wyrzucone w błoto".

Jakie są rodzaje sekatorów elektrycznych i różnice między nimi ?

Urządzenia możemy podzielić na dwie zasadnicze grupy:

1) z akumulatorem zewnętrznym
2) z akumulatorem wewnętrznym (jest mocowany w rękojeści sekatorów)

Poza tym narzędzia różnią się między sobą maksymalną średnicą cięcia, wagą oraz prędkością działania.

Urządzenia z akumulatorem zewnętrznym oferują dłuższy czas pracy pomiędzy ładowniami, często można stosować akumulatory o różnych pojemnościach - dobrym przykładem są tu sekatory firmy FELCO. Z reguły producenci podają czas pracy do 8 godzin ale jest to zależne jak grube gałęzie będziemy ciąć.

Narzędzia z wbudowaną baterią pracują znacznie krócej gdyż akumulator musi się zmieścić w rękojeści sekatora co znacznie ogranicza jego gabaryty jak również pojemność. Sekatory z akumulatorami wewnętrznymi są również cięższe od tych z zewnętrznymi. Z reguły musimy mieć kilka akumulatorów na wymianę jeśli chcemy pracować kilka godzin.

Jak wybrać odpowiedni sekator akumulatorowy dla siebie ?

Przede wszystkim należy się zastanowić jak grube gałęzie potrzebujesz ciąć oraz jak długo jednorazowo chcesz pracować.

Jeżeli jesteś profesjonalnym sadownikiem, masz sady owocowe (jabłonie lub grusze), są one prowadzone w sposób nowoczesny, prawdopodobnie wystarczy ci sekator elektryczny sadowniczy z maksymalną średnicą cięcia 30 do 40 mm.
Tu dobrym wyborem może być FELCO 802, FELCO 812 lub INFACO Electrocoup F3015 lub nowy model F3020.

Jeśli masz uprawę gdzie grubość gałęzi nie przekracza 30mm - powinieneś szukać produktu z taką średnicą cięcia.

Jeżeli masz działkę z kilkoma drzewkami i chcesz sobie ułatwić pracę - wybierz lekkie narzędzie dostosowane do swoich potrzeb - tutaj może się okazać, że sekator z akumulatorem w rękojeści będzie idealnym rozwiązaniem.

Istotne jest też to jak się czujesz z konkretnym modelem sekatora na akumulator, czy pasuje on do twojej dłoni?

Klienci często popełniają błąd i kupują sekatory akumulatorowe "na wyrost" uważając, że lepiej mieć 5 lub 10 mm w zapasie, na wszelki wypadek. W efekcie noszą cięższe narzędzie, którego możliwości nie wykorzystują.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu sekatora akumulatorowego do sadu?

Po pierwsze - każdy ma inną dłoń, obowiązuje tu taka sama zasada jak przy doborze sekatorów ręcznych - nie kupujemy "kota w worku". Zapewnienie sprzedawcy że ten sekator, który on ma akurat u siebie w sklepie jest najlepszy na rynku to zdecydowanie za mało.

Powinieneś obejrzeć i zapoznać się z narzędziem osobiście przed zakupem. Idealnie jest jeśli możesz  wypożyczyć sekatory na np. jeden dzień do testów we własnym gospodarstwie - warto sprawdzić kilka modeli.

W naszej firmie możesz wypożyczyć i przetestować u siebie każdy z sekatorów elektrycznych, które mamy w ofercie. Jeśli nie możesz do nas przyjechać - wyślemy sekator do Ciebie kurierem.

Po drugie - jak wygląda serwis, dostępność części zamiennych oraz możliwość wykonania przeglądów gwarancyjnych.

Nie oszukujmy się - sekatory na akumulator kupujemy do pracy, nikt ich nie oszczędza, pracują po kilka godzin dziennie bez przerwy. Wcześniej lub później nastąpi konieczność wizyty w serwisie, chociaż po to aby wymienić zużyte ostrze lub przecięty przez nieuwagę kabel.

Dodatkowo sekatory najczęściej wymagają naprawy w sezonie, kiedy pracujesz i nie masz czasu na 2 tygodnie przerwy, bo serwis musi zamówić części zamienne do twojego sekatora.

Warto sprawdzić podczas zakupu, czy firma, która sprzedaje Tobie narzędzie prowadzi serwis, czy ma na niego autoryzację producenta i czy części zamienne są na miejscu czy "na zamówienie".

Przeglądy gwarancyjne, które przedłużają gwarancję sekatorów o kolejny rok muszą być wykonywane w autoryzowanym serwisie, który poinformuje producenta, że w narzędziu o konkretnym numerze seryjnym został wykonany przegląd gwarancyjny - inaczej gwarancja nie zostanie przedłużona.

Prowadzimy autoryzowany serwis gwarancyjny i pogwarancyjny sekatorów elektrycznych FELCO oraz INFACO Electrocoup od 2012 roku.

Gwarantujemy dostępność części zamiennych i fachową obsługę. Nasi mechanicy odbywają regularne szkolenia serwisowe, jesteśmy wyposażeni we wszystkie narzędzia niezbędne do wykonywania napraw sekatorów akumulatorowych.

Po trzecie - jeśli chcesz być zadowolony z zakupu, wybieraj znane i cenione marki. Są z reguły droższe ale producenci gwarantują Ci długą (15-20 lat) dostępność części zamiennych oraz fachową obsługę posprzedażową.
To my sprzedawcy jesteśmy weryfikowani na bieżąco przez producentów czy spełniamy wymagania serwisowe i jakości obsługi. Tu zasada "sprzedaj i zapomnij" nie funkcjonuje.