Piłki ogrodnicze - Piłki sadownicze - Sekatory.eu

Piłki ogrodnicze

Ręczna piłka ogrodnicza

Jest to narzędzie służące do usuwania grubszych gałęzi na drzewkach owocowych, krzewach, drzewach ozdobnych i w innych uprawach.

Składa się z zębatego ostrza, często nazywanego brzeszczotem oraz rękojeści.

Sadownicza piła ręczna - na co zwrócić uwagę

Piłka do sadu musi spełniać kilka podstawowych warunków, aby była wygodna w używaniu i spełniała swoje zadanie.

Dobra piła sadownicza powinna być lekka i umożliwiać wykonywanie szybkich cięć.

Dużą zaletą jest hartowane ostrze, niewymagające ostrzenia. Gdy się zużyje, po prostu należy je wymienić. Można też wybrać model z ostrzem niehartowanym, ale należy pamiętać o regularnym ostrzeniu.

Ważny jest rozstaw zębów, zapobiegający "zapychaniu" się ostrza podczas pracy.

Uchwyt (rękojeść) powinien być antypoślizgowy, dający gwarancję pewnego chwytu i komfortu pracy.

Doskonałym uzupełnieniem piłki ogrodniczej jest kabura, ułatwiająca przenoszenie i przechowywanie narzędzia.

Bardzo ważna jest dostępność części zamiennych, przede wszystkim ostrzy.

Kupując piłkę ogrodniczą w sekatory.eu, dajemy Ci gwarancję dostępności wszystkich części zamiennych.

Piłka ogrodnicza - rodzaje i modele

W ofercie naszego sklepu sekatory.eu znajdziecie różne rodzaje pił ogrodniczych o różnych parametrach. Można wybrać model dostosowany do warunków pracy oraz własnej wygody.

Mamy w ofercie piły o różnej długości. Piłki ogrodnicze mają długość ostrza od 16 cm do 33 cm w zależności od konstrukcji i przeznaczenia.

Piłki składane - są bardzo poręczne i wygodne w użyciu, piłkę składaną można w dowolnym momencie rozłożyć, wykonać cięcie i złożyć i schować do kieszeni lub kabury.

Piłki z ostrzem prostym - są przystosowane do wykonywania cięć do wysokości ramienia użytkownika, występują w różnych długościach, w zależności od tego jak grube gałęzie potrzebujemy ciąć.

Piłki z ostrzem wygiętym - są idealne do wykonywania cięć powyżej ramienia użytkownika (np. w koronach drzewek owocowych), również występują w kilku długościach. Bardzo popularne są w tym segmencie piłki nazywane popularnie "lisi ogon".

Piły ogrodnicze na wysięgniku - jest to zwykle brzeszczot zamocowany na tyczce o różnych długościach. Występują też wersje z regulowaną długością (teleskopowe). Piły na wysięgniku sprawdzą się w przypadku wykonywania dużej ilości cięć na dużej wysokości np. podczas przycinania wysokich drzewek owocowych oraz przy pielęgnacji terenów zielonych.

Jaką piłkę ogrodniczą wybrać?

Wybierając piłkę ogrodniczą dla siebie, należy wziąć pod uwagę średnice gałęzi jakie zamierzamy ciąć oraz warunki pracy.

W sekatory.eu sprzedajemy produkty uznanych marek takich jak np. Felco lub Bahco. Jest to bardzo ważne ze względu na bezproblemową dostępność części zamiennych i serwisu.

W naszej ofercie na pewno znajdziesz odpowiednią piłkę sadowniczą, która spełni Twoje wymagania.