-10%Nowy
Sekator akumulatorowy ALPEN Wildhorn 32 + piła Beverin 10
Dostępne

Sekator akumulatorowy Wildhorn 32 + Piła akumulatorowa Beverin 10!
Sekator akumulatorowy Wildhorn 32:
Średnica cięcia: 32 mmWaga: 960 g z akumulatorem
Piła akumulatorowa Beverin 10:
Średnica cięcia: 100 mmWaga: 1245g z akumulatorem 
CAŁY ZESTAW ZAWIERA 3 AKUMULATORY
2 999,00 zł
3 332,22 zł
Nowy
Sekator akumulatorowy FELCO 834 W
Dostępne
Sekator akumulatorowy Felco 834W
Średnica ciecia: 34 mm
Wymienne głowice
System antyprzecięciowy
3 599,00 zł
Sekator elektryczny akumulatorowy ALPEN Wildhorn 40
Dostępne
Sekator elektryczny Wildhorn 40
Możliwość zastosowania przedłużki!
Średnica cięcia: 40 mm2 akumulatory w zestawie: 4.5Ah oraz 2.6AhWaga: 1350 g z akumulatorem 2.6Ah
2 599,00 zł
Sekator elektryczny akumulatorowy Electrocoup F3020
Dostępne
Najnowszy model marki INFACO. Francuski sekator akumulatorowy Electrocoup F3020.
Średnica cięcia: głowica STANDARD - 40mm / głowica MEDIUM - 45mm Wbudowany system DSES, wymienne głowice.
8 699,00 zł
-2 091,00 zł
Sekator elektryczny FELCO 802G dla leworęcznych
Na zamówienie-dostawa w ciągu 7-14 dni
Specjalna wersja sekatora FELCO 802 dla osób leworęcznych!
Sekator FELCO 802G z nowym zasilaniem i aplikacją na smartfon!Średnica cięcia do 30mm!
6 299,00 zł
8 390,00 zł
Sekator akumulatorowy STIHL ASA 20
Dostępne
Sekator akumulatorowy ASA 20 w zestawie z akumulatorem AS 2 i ładowarką AL 1
Średnica cięcia: 25 mm
949,00 zł

Czym są sekatory elektryczne?

Sekatory akumulatorowe, nazywane też sekatorami elektrycznymi są to urządzenia znacznie ułatwiające i przyspieszające pracę podczas cięcia gałęzi na drzewach owocowych, winoroślach itp.

Różni go od tradycyjnego sekatora to, że są zasilane z akumulatora i nie ma potrzeby używania siły własnych mięśni podczas pracy. Są to zaawansowane urządzenia od dużej wytrzymałości, różnych średnicach cięcia i różnych możliwościach.

Dlaczego warto zainwestować w sekatory elektryczne ?

Po pierwsze - bardzo istotne jest to, że pracując sekatorami akumulatorowymi do gałęzi unikniesz poważnych chorób nadgarstka takich jak np. zespół cieśni nadgarstka, choroba de Quervaina, zapalenia i inne. Podczas pracy nie przeciążasz stawów i nie wykonujesz ciągle tych samych ruchów przez kilka godzin.

Po drugie - sekatory sadownicze tego typu znacznie zwiększają wydajność cięcia. Ma to szczególne znaczenie obecnie, kiedy koszty pracy wzrastają z roku na rok. Nasi klienci potwierdzają, że w tym samym czasie są w stanie obciąć ok 30% więcej gałęzi sekatorami akumulatorowymi niż sekatorami ręcznymi.

Dzięki temu możesz zaoszczędzić czas oraz pieniądze. Mając sekatory akumulatorowe będziesz potrzebował mniej pracowników i wykonasz pracę w krótszym czasie.

Kupując sekatory na akumulator masz pewność, że ta inwestycja się zwróci i nie są to pieniądze "wyrzucone w błoto".

Jakie są rodzaje sekatorów elektrycznych i różnice między nimi ?

Urządzenia możemy podzielić na dwie zasadnicze grupy:

1) z akumulatorem zewnętrznym
2) z akumulatorem wewnętrznym (jest mocowany w rękojeści sekatorów)

Poza tym narzędzia różnią się między sobą maksymalną średnicą cięcia, wagą oraz prędkością działania.

Urządzenia z akumulatorem zewnętrznym oferują dłuższy czas pracy pomiędzy ładowniami, często można stosować akumulatory o różnych pojemnościach - dobrym przykładem są tu sekatory firmy FELCO. Z reguły producenci podają czas pracy do 8 godzin ale jest to zależne jak grube gałęzie będziemy ciąć.

Sekatory z wbudowanym akumulatorem pracują nieco krócej na jednej baterii, ale unikamy noszenia plecaka z akumulatorem, a w zestawie często dostajemy 3 akumulatory na wymianę, co zapewni bezproblemową pracę przez cały dzień. Brak kabla łączącego narzędzie z plecakiem jest również bardzo wygodnym rozwiązaniem.

Jak wybrać odpowiedni sekator akumulatorowy dla siebie ?

Przede wszystkim należy się zastanowić jak grube gałęzie potrzebujesz ciąć oraz jak długo jednorazowo chcesz pracować.

Jeżeli jesteś profesjonalnym sadownikiem, masz sady owocowe (jabłonie lub grusze), są one prowadzone w sposób nowoczesny, prawdopodobnie wystarczy ci sekator elektryczny sadowniczy z maksymalną średnicą cięcia 30 do 40 mm.
Tu dobrym wyborem może być FELCO 802, FELCO 812 lub INFACO Electrocoup F3020.
Doskonałym i ekonomicznym sekatorem będzie też ALPEN Wildhorn 32 - sekator z baterią w rękojeści, wyprodukowany w Szwajcarii przez firme FELCO.

Jeżeli masz działkę z kilkoma drzewkami i chcesz sobie ułatwić pracę - wybierz lekkie narzędzie dostosowane do swoich potrzeb - tutaj może się okazać, że sekator z akumulatorem w rękojeści będzie idealnym rozwiązaniem.

Istotne jest też to jak się czujesz z konkretnym modelem sekatora na akumulator, czy pasuje on do twojej dłoni?

Klienci często popełniają błąd i kupują sekatory akumulatorowe "na wyrost" uważając, że lepiej mieć 5 lub 10 mm w zapasie, na wszelki wypadek. W efekcie noszą cięższe narzędzie, którego możliwości nie wykorzystują.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu sekatora akumulatorowego do sadu?

Po pierwsze - każdy ma inną dłoń, obowiązuje tu taka sama zasada jak przy doborze sekatorów ręcznych - nie kupujemy "kota w worku". Zapewnienie sprzedawcy że ten sekator, który on ma akurat u siebie w sklepie jest najlepszy na rynku to zdecydowanie za mało.

Powinieneś obejrzeć i zapoznać się z narzędziem osobiście przed zakupem. Idealnie jest jeśli możesz  wypożyczyć sekatory na np. jeden dzień do testów we własnym gospodarstwie - warto sprawdzić kilka modeli.

W naszej firmie możesz wypożyczyć i przetestować u siebie większość sekatorów elektrycznych, które mamy w ofercie. Jeśli nie możesz do nas przyjechać - wyślemy sekator do Ciebie kurierem.

Po drugie - jak wygląda serwis, dostępność części zamiennych oraz możliwość wykonania przeglądów gwarancyjnych.

Nie oszukujmy się - sekatory na akumulator kupujemy do pracy, nikt ich nie oszczędza, pracują po kilka godzin dziennie bez przerwy. Wcześniej lub później nastąpi konieczność wizyty w serwisie, chociaż po to aby wymienić zużyte ostrze lub przecięty przez nieuwagę kabel.

Dodatkowo sekatory najczęściej wymagają naprawy w sezonie, kiedy pracujesz i nie masz czasu na 2 tygodnie przerwy, bo serwis musi zamówić części zamienne do twojego sekatora.

Warto sprawdzić podczas zakupu, czy firma, która sprzedaje Tobie narzędzie prowadzi serwis, czy ma na niego autoryzację producenta i czy części zamienne są na miejscu czy "na zamówienie".

Przeglądy gwarancyjne, które przedłużają gwarancję sekatorów o kolejny rok muszą być wykonywane w autoryzowanym serwisie, który poinformuje producenta, że w narzędziu o konkretnym numerze seryjnym został wykonany przegląd gwarancyjny - inaczej gwarancja nie zostanie przedłużona.

Prowadzimy autoryzowany serwis gwarancyjny i pogwarancyjny sekatorów elektrycznych ALPEN,  FELCO oraz INFACO Electrocoup od 2012 roku.

Gwarantujemy dostępność części zamiennych i fachową obsługę. Nasi mechanicy odbywają regularne szkolenia serwisowe, jesteśmy wyposażeni we wszystkie narzędzia niezbędne do wykonywania napraw sekatorów akumulatorowych.

Po trzecie - jeśli chcesz być zadowolony z zakupu, wybieraj znane i cenione marki. Są z reguły droższe ale producenci gwarantują Ci długą (15-20 lat) dostępność części zamiennych oraz fachową obsługę posprzedażową.
To my sprzedawcy jesteśmy weryfikowani na bieżąco przez producentów czy spełniamy wymagania serwisowe i jakości obsługi. Tu zasada "sprzedaj i zapomnij" nie funkcjonuje.